SUKCES! SUKCES! SUKCES!

NewsyMożliwość komentowania SUKCES! SUKCES! SUKCES! została wyłączona

Z ogromną przyjemnością informujemy, że drużyna naszych gimnazjalistów z klas III w składzie:

Martyna Borak (3GA)
Natalia Boroń (3GB)
oraz Michał Stefanik (3GB)

zdobyła zaszczytne II MIEJSCE w
VII Regionalnym Konkursie Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim
im. Marii Goeppert-Mayer – „I ty możesz zostać noblistą”
(‘Everyone’s a Nobel Prize-winner’ – VII Maria Goeppert-Mayer Regional Interdisciplinary English Competition)
Serdecznie gratulujemy, Kochani!

Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Już po raz kolejny dzielne „Staszicaki” odniosły sukces w tym prestiżowym konkursie, skierowanym do uczniów klas trzecich gimnazjum. Konkurencja była, jak zawsze, bardzo silna – 43 drużyny z całego regionu. Konkursowi patronuje, urodzona w Katowicach, niemiecka noblistka w dziedzinie fizyki za „odkrycia dotyczące struktury powłokowej jądra atomowego” – Maria Goeppert-Mayer (1906-1972).
Test konkursowy obejmuje 40 zadań w języku angielskim z zakresu: biologii, chemii, fizyki, geografii oraz matematyki i wymaga umiejętności logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz łączenia wiedzy z różnych dziedzin. Część pytań dotyczy także życia i dorobku naukowego Marii Goeppert-Mayer oraz sprawdza wiedzę ogólną uczniów. Drużyna ma 90 minut na rozwiązanie zadań, które bazują na wiedzy szkolnej i pozaszkolnej, często przyjmując formę naukowej łamigłówki.
Do zmagań w tegorocznej edycji konkursu stanęła jeszcze jedna drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Kacper Klassa, Maciej Małolepszy oraz Łukasz Starczewski. Panowie walczyli naprawdę dzielnie, jednak do pełni szczęścia, czyli miejsca medalowego, zabrakło im jednego punktu!
Nasi uczniowie wzięli także udział w ciekawych pokazach przyrodniczych przygotowanych przez koleżanki i kolegów z „Kopernika”. Uczniów klas II już teraz serdecznie zapraszam do udziału w Konkursie za rok!

mgr Monika Karlik

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress