SUKCESY STASZICAKÓW W KONKURSACH Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczeń klasy 3 GA, Mateusz Imiolczyk, zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Lust auf Lesen”, uzyskując w etapie szkolnym maksymalną liczbę punktów. Kolejny etap, do którego Mateusz obecnie przygotowuje się, odbędzie się 29 XI br. Mamy nadzieję, że powtórzy on sukces z zeszłego roku, kiedy to zakwalifikował się do centralnego etapu pierwszej edycji tego konkursu, odbywającego się w Warszawie.

Natomiast Bartosz Krajewski z kl. 2 BP2 będzie mógł wziąć udział w regionalnym etapie 42. Olimpiady z Języka Niemieckiego. W etapie szkolnym uzyskał bowiem bardzo dobry wynik. Jego sukces tym bardziej zasługuje na podkreślenie, ponieważ po raz pierwszy od 7 lat będziemy mieć przedstawiciela naszej szkoły w II etapie Olimpiady – pośród uczniów realizujących w swoich szkołach poziom rozszerzony z j. niemieckiego lub uczących się go jako języka mniejszości narodowej.

Bartosz złożył ponadto wniosek o przyznanie stypendium w ramach projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty – IV edycja. Będzie realizować projekty na tematy  „Wybitni medycy niemieccy i ich wkład w rozwój nowoczesnej medycyny” oraz „Robert Koch – trudna droga do opanowania epidemii gruźlicy w XX wieku”.

Viel Erfolg!