„Świadectwo Żonkilowe”

NewsyMożliwość komentowania „Świadectwo Żonkilowe” została wyłączona

Czerwiec, jak wiadomo, to czas podsumowań całorocznej pracy, nauki, a także udziału w akcjach związanych z wolontariatem. Jedną z propozycji, możliwości zaangażowania na rzecz potrzebujących, a w szczególności chorych, jest wolontariat akcyjny w Sosnowieckim Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła.

We wrześniu 2018 roku nasze liceum i gimnazjum przyłączyły się do całorocznej kampanii „Pola Nadziei”, której celem jest propagowanie idei i form opieki hospicyjnej, uwrażliwianie na potrzeby osób dotkniętych chorobą nowotworową. Znakiem rozpoznawczym „Pól Nadziei” jest żonkil, ale kampania ta, prowadzona przez „Hospicjum Sosnowieckie jest czymś więcej niż tylko pielęgnowaniem zasadzonych żonkilowych kwiatów, to zagospodarowanie przestrzeni wypełniających tysiące ludzkich serc, w których kwitnie miłość, dobro i nadzieja dla drugiego człowieka”.

Nasi wolontariusze kilkakrotnie uczestniczyli w prelekcjach na terenie nowoczesnego
stacjonarnego Hospicjum w Sosnowcu-Klimontowie. Wraz z wolontariuszami z innych szkół zasadzili cebulki żonkili na obszernym terenie wokół obiektu.

Wychowankowie naszej szkoły zakupili również drzewko – miłorząb, który wraz z tabliczką fundatorów i imieniem „Stanisław” zdobi teren hospicyjnego ogrodu.

Podsumowaniem kampanii był Marsz Nadziei ulicami naszego miasta, będący wyrazem solidarności z nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami.

Dnia 11 czerwca wszyscy hospicyjni wolontariusze ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych uczestniczyli w pikniku podsumowującym pracę i zaangażowanie w ciągu tego roku. Były występy wokalne i taneczne, a więc coś dla ducha i dla ciała – w postaci pysznego poczęstunku. Pani Prezes Sosnowieckiego Hospicjum – Małgorzata Czapla – osobiście podziękowała zaproszonym Dyrekcjom szkół, Wychowawcom, Opiekunom wolontariatu i Uczniom. Dyplom – „Świadectwo Żonkilowe” – z gratulacjami za całoroczną współpracę odebrali osobiście : pan dyrektor Grzegorz Walotek, pani Anna Matusewicz i pani Wioletta Garnik. Wśród wyróżnionych uczniów z naszej szkoły znaleźli się : Ola Straś, Maja Jakoniuk, Mateusz Imiolczyk, Jakub Karoń, Alicja Bielińska, Emilka Horzela, Igor Oczkiewicz, Agnieszka Bajer.

Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress