ŚWIĘTO STASZICOWSKIEJ WSPÓLNOTY

NewsyMożliwość komentowania ŚWIĘTO STASZICOWSKIEJ WSPÓLNOTY została wyłączona

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej wspólnoty: nauczycieli uczniów, pracowników administracji i obsługi. A w naszej szkole więź ta jest szczególnie silna i to ona kształtuje poczucie tożsamości każdego staszicaka.
Głównym punktem oficjalnej części uroczystości było wręczenie nagród nauczycielom
i pracownikom szkoły. Jest rzeczą powszechnie wiadomą , że w Staszicu nietrudno jest o nauczycieli pełnych pasji, zaangażowania i poświęcenia.
Niezwykle prestiżowe nagrody Prezydenta Miasta Sosnowca –otrzymali: pan dyrektor Grzegorz Walotek i pani profesor Małgorzata Morkis.
Z kolei nagrodami dyrektora szkoły uhonorowani zostali:

Pan prof. Jacek Bajer
Pan prof. Grzegorz Budak
Pani prof. Sławomira Dziewięcka
Pani dyrektor Bożena Kamińska-Mrozek
Pani prof. Aleksandra Kiełtucka
Pani dr Ewa Mróz
Pani prof. Katarzyna Nessing
Pani prof. Anna Ryłek-Kostowska
Pani prof. Barbara Strączek
Pani prof. Katarzyna Wilk

a także pracownicy administracji i obsługi:

Bernadeta Maniara, Barbara Halbiniak, Danuta Cuber, Marta Kieliś

Srebrna Róża – to Nagroda Towarzystwa Szkół Twórczych im. dr Danuty Nakonecznej dla nauczyciela cenionego przez młodzież, autorytetu w jakiejś dyscyplinie, poświęcającego najwięcej czasu na zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży, rozwijającego tym samym zainteresowania i pasje.

Srebrną Różą została odznaczona Pani prof. Anna Ryłek-Kostowska

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym!

W dalszej części akademii głos zabierał pan dyrektor Grzegorz Walotek i przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Grabowska, a na koniec życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Karcz i Jakub Bąchor.

W drugiej części spotkania sala zabrzmiała śpiewem, roztańczyła się w rytmie wykonywanych utworów. Świetnie tę część uroczystości poprowadzili Oliwia Wiązek i Karol Sowa. Na początek, utwór pt. „Faith”, niczym Ariana Grande i Stevie Wonder zaśpiewali Zuzanna Ocetek i Damian Nowak. Zdecydowanie porwali publiczność swoją energią. Następnie, wszystkim dobrze znana Alicja Padula wykonała utwór „Moje serce to jest muzyk”, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój. Kolejna piosenka należała do sióstr: Martyny i Natalii Mikłuszek. Wykonały one akustyczną wersję „Time After Time” w asyście niesamowicie tańczącej Joanny Gawlik. Aby podkręcić trochę tempo po wzruszających kawałkach, Kamila Sułkowska zaśpiewała utwór „Wszystko może się stać”. Zaraz po niej na scenie pojawili się Tymek Masarczyk i Alicja Padula wykonując w duecie przebój Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem już…”.

Na zakończenie wszyscy wokaliści zaśpiewali wspólnie utwór Męskiego Grania „Sobie i Wam”. Piosence towarzyszył układ choreograficzny wykonany przez uczniów klasy 2c. Występ porwał całą publiczność do tańca. I uczniów, i nauczycieli. Cała szkoła razem śpiewała i tańczyła. Nawet poproszono o bis!

Cieszymy się, że w ten sposób my, uczniowie, mogliśmy wyrazić sympatię wobec naszych profesorów i podziękować im za pracę i za nieskończone pokłady cierpliwości. Takie uroczystości w szczególny sposób wpływają na budowanie wspaniałej atmosfery, jaka panuje w „Staszicu”. Jest to zasługa zarówno uczniów, jak i nauczycieli, dlatego jeszcze raz gratulujemy Wiemy jedno: Staszic to wielka rodzina, która nie tylko osiąga wielkie sukcesy, ale też umie się razem bawić.

Julia Broen i Natalia Mikłuszka 2c

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress