SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

Tradycją naszej szkoły jest coroczne spotkanie opłatkowe przed Świętami Bożego Narodzenia. To okazja dla wszystkich (niezależnie od światopoglądu), by odczuć wspólnotę, połączyć się myślami, życzeniami i serdecznym uśmiechem.

Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2016 r. o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, grono pedagogiczne i uczniowie.

Na początku Pan Dyrektor skierował do nas życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, o doznania estetyczne zaś i przemyślenia zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność bowiem po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni, bo nie było dla nich miejsca… Jakże to symboliczna sytuacja!

Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

Taki wymiar świąt łaczy wszystkich, wierzących i niewierzących. W radosnych nastrojach rozeszliśmy się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.Tam, przy suto zastawionych stołach (dzieło własne lub mam) posiedzieliśmy razem, złożyliśmy sobie życzenia a w wielu klasach zagościł Mikołaj z prezentami.

Odwiedzili nas także absolwenci, dla których w Staszicu zawsze jest dodatkowe miejsce przy stole…

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress