TANECZNA PASJA WERONIKI – pełna światowych sukcesów!

NewsyMożliwość komentowania TANECZNA PASJA WERONIKI – pełna światowych sukcesów! została wyłączona

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Weronika Słaboń z klasy 1a zdobyła piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w 10 tańcach „Radom Freedom Dance Cup”, które odbyły się 25 września w Radomiu. Weronika jest zawodniczką klubu „Szkoła Tańca Dobrowolscy” z Częstochowy, co jest nie lada wyzwaniem, ponieważ dojeżdża na treningi pięć razy w tygodniu.

Weronika i jej partner taneczny Jakub Dąbrowski są aktualnymi mistrzami Śląska w tańcach latynoamerykańskich oraz wicemistrzami Śląska w tańcach standardowych. Tytuły te wywalczyli 19 września na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim w Bieruniu. Tancerze są również wielokrotnymi medalistami i finalistami turniejów z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się miedzy innymi w Halinowie, Krakowie, Gogolinie, Suchym Lesie, Tarnowskich Górach . Ogromnym sukcesem pary jest wicemistrzowski tytuł w Otwartych Mistrzostwach Polski w 10 Tańcach, które odbyły się 28.05 w Zabrzu.

Dzięki uzyskanym w tym sezonie wynikom para została powołana do kadry Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Obecnie tancerze przygotowują się do Mistrzostw Polski w tańcach standardowych, latynoamerykańskich oraz w 10 tańcach.

Weroniko! Powodzenia! Jesteśmy bardzo dumni!