The Day of English Theatre

31 maja odbyła się ósma edycja konkursu dla gimnazjalistów The Day of English Theatre.  Jest to niezwykłe przedsięwzięcie organizowane od tak wielu lat z inicjatywy Pani Profesor Katarzyny Tkaczyk. Konkurs daje gimnazjalistom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, zarówno aktorskich, jak i językowych. Gumisie co roku sprawiają, że ten dzień jest naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny. Tak było i tym razem.  Na scenie zaprezentowało się dziewięć zespołów teatralnych, a każdy mógł pochwalić się nieprzeciętną znajomością języka angielskiego oraz niesamowitą kreatywnością.  Mieliśmy okazję zobaczyć  pełne humoru przedstawienie, zabierające nas do Biura Skarg i Zażaleń dużego domu towarowego, czyli scenkę pt. „The patient complaints clerk”, a także byliśmy świadkami próby wyłudzenia brytyjskiego paszportu.

Nie zabrakło również romantycznej historii Romea i Julii oraz opowieści o Małym Księciu, który dorasta do wiernej miłości, prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka.  Wszystkie przedstawienia były przygotowane z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Potrafiły rozbawić, wzruszyć, a nawet przestraszyć, tak jak miało to miejsce w przypadku scenki pt. „The study of Brain”, opowiadającej o załamaniu nerwowym głównego bohatera.  Występy Gumisów były wzbogacone o liczne rekwizyty i wyjątkowo oryginalne stroje, które  tworzyły charakterystyczny klimat dla każdego przedstawienia.

Niezwykle trudne okazało się wyłonienie najlepszych aktorów, gdyż poziom był bardzo wyrównany i wszyscy gimnazjaliści z pewnością zasłużyli na wyrazy uznania i wielki podziw dla ich umiejętności. Jednak, jak to bywa w przypadku konkursów, wygrać mógł tylko jeden zespół. Tym razem zwycięską grupą okazała się klasa 2GA, która zaprezentowała nam scenkę pt. „The chess” , czyli przedstawienie pełne ważnych postaci, naszych uczniów i…szachów.  Drugie miejsce wywalczyły sobie Gumisie z klasy 1GA.  Ich doskonałe przedstawienie „The Rorrim” zachwyciło i rozbawiło wielu widzów.  Dyplom za zajęcie trzeciego miejsca trafił w tym roku w ręce grupy z klasy 3GA1, która skradła serca publiczności przedstawieniem pt. „The endangered species”.  Jury przyznało także jedno wyróżnienie, które otrzymał  zespół z klasy 2GB1 za przedstawienie pt. „The lift”. Zwieńczeniem konkursu The Day of English Theatre był występ niezwykle utalentowanych muzycznie uczennic: Emilli Głowy  i Wiktorii Kubickiej, które wykonały dwa utwory Lany del Ray pt. „Summertime sadness” oraz „Young and beautiful”.

Dzisiejsze wydarzenie było wspaniałym przeżyciem, a wszystko to za sprawą naszych utalentowanych Gumisów. To właśnie oni dostarczyli nam tak skrajnych emocji, a także pokazali, że ich niezwykła kreatywność w połączeniu  z umiejętnościami językowymi pozwala stworzyć niesamowite dzieła!

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress