TO BYŁ PIĘKNY BAL…

NewsyMożliwość komentowania TO BYŁ PIĘKNY BAL… została wyłączona

Z pewnością na wspomnienie piątkowego wieczoru niejedna osoba chciałaby zanucić: „Był bal… piękny bal – taki, który śni się nocami…” Bo też Karnawałowy Bal Gimnazjalny 2017 okazał się niezwykle udany.

Na początek mocny akcent – zaraz po pełnym ciepłych słów wystąpieniu Dyrektora Grzegorza Walotkapolonez w wykonaniu uczennic i uczniów klas 3GA i 3GB. Porywająca muzyka Wojciecha Kilara, bogaty układ przygotowany przez prof. Izabelę Bałtrukiewicz i prof. Jarosława Mizerskiego, a przede wszystkim wdzięk prześlicznych tancerek i nieskazitelna elegancja ich partnerów złożyły się na prawdziwe widowisko. A że widzami byli gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich, grono pedagogiczne i rodzice bohaterów wieczoru, więc wzruszenia były głębokie a oklaski rzęsiste.

Druga część wieczoru okazała się nie mniej udana. Jak przystało na karnawał w Wenecji (hasło tegorocznego balu), na twarzach tancerzy pojawiły się fascynujące maski, które całej imprezie dodały tajemniczości i uroku. Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą z nich okazało się trudnym zadaniem, więc ostatecznie wyłoniono czworo zwycięzców. Okazali się nimi: Ola Grabowska (kl. 3GB) z Kubą Noszczykiem (kl. 3GA) oraz Zuzia Karcz (kl. 2GA) z Maksymilianem Szarkiem (kl. 1 GC). Gratulujemy! Wieczór uświetniła także swoim występem znakomita para taneczna, która najwyraźniej opanowała umiejętność unoszenia się ponad parkietem bez najmniejszego wysiłku: Zuzia i Michał Mϋller (kl. 1GC). O odpowiednią oprawę karnawałowych harców zadbał bezkonkurencyjny DJ Oliver Nawara, nie zabrakło więc przebojowej muzyki, efektów świetlnych, a nawet… specjalnych.

Nic dziwnego, że tego wieczoru nasz szkolny fotoreporter, Kuba Lasota (kl. 2GA) miał pełne ręce pracy i ani chwili wytchnienia – prawdziwa „klęska urodzaju”, za którą wypada serdecznie podziękować organizatorom uroczystości – niestrudzonym Rodzicom i Wychowawcom klas gimnazjalnych oraz miłym gościom – Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu i bohaterom wieczoru, staszicowskim Gumiśkom.

To był piękny bal…
O czym zapewnia B.M. (kl. 3GA)

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z balu.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress