To była niezwykła lekcja…

matematyki? fizyki? wrażliwości na piękno architektury wyrażone w konstrukcji imponującego gmachu o niezwykłej fakturze i doskonałej akustyce?

Mowa oczywiście o wizycie klasy 2GA w siedzibie NOSPR-u w Katowicach.Nie wysłuchaliśmy wprawdzie żadnego koncertu, zwiedziliśmy jednak bardzo interesujące miejsca (w tym kilka tajemniczych zakątków) tego niezwykłego obiektu.

Zaprojektowane przez M.Koniora wnętrze zaskakuje innowacyjną aranżacją (nam najbardziej przypadły do gustu niewiarygodnie miękkie fotele, w które grzechem byłoby się nie zapaść podczas spaceru po przestronnych korytarzach), gdzie nowoczesne trendy splatają się z motywami lokalnymi, nawiązującymi do tradycji górniczej.

Sercem obiektu jest niewątpliwie duża sala koncertowa – o pięknym wystroju, ale przede wszystkim o fantastycznej akustyce. To miejsce wyjątkowe, gdzie dźwięki instrumentów otaczają słuchaczy w prawdziwie magiczny sposób. Podobno japońscy projektanci, których prace koordynował Jasuhisa Toyota z firmy Nagata Acoustics, o prawach akustyki wiedzą wszystko, a nawet trochę więcej. Potrafili oni sprawić, że w każdym punkcie sali (nawet na antresoli) melomani czują się komfortowo.

I o tym właśnie będziemy mieli okazję przekonać się podczas koncertu, którym już wkrótce uraczy nas Mahler Chamber Orchestra. Apetyt na to spotkanie mamy ogromny, tym bardziej, że jako stali goście Filharmonii Śląskiej znamy smak dobrego brzmienia muzyki. Nie omieszkamy podzielić się swoimi wrażeniami, zwłaszcza z tymi z Was, którzy do słynnej siedziby NOSPR-u jeszcze nie dotarli.

W imieniu wszystkich uczniów klasy 2GA – Szymon Koster

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress