Trzech uczniów „Staszica” w II etapie XLVII Olimpiady Historycznej

NewsyMożliwość komentowania Trzech uczniów „Staszica” w II etapie XLVII Olimpiady Historycznej została wyłączona

Od początku października dziewięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zmaganiach I etapu Olimpiady Historycznej.

Najpierw każdy z nich pisał pracę badawczą na jeden spośród sześciu nadesłanych przez Komitet Centralny Olimpiady temat. Należało na akademickim poziomie np. porównać proces zjednoczenia Włoch i Niemiec w XIX w. lub rozstrzygnąć czy Aleksander Macedoński był genialnym wodzem i politykiem, czy awanturnikiem żądnym władzy.

Do części ustnej, która w trybie online odbyła się 23 listopada 2020 r. zakwalifikowało się pięć osób. Po rozmowie na temat przeczytanych lektur i odpowiedzi z wybranej epoki i całości dziejów
z zawodów zwycięsko wyszli:
Kacper Bronikowski z klasy III d – I miejsce
Filip Kowalski z klasy III d – II miejsce
Maksymilian Szarek z klasy II g – III miejsce

Serdecznie gratulujemy naszym pasjonatom historii oraz ich nauczycielkom –
mgr Sławomirze Dziewięckiej i dr Katarzynie Luksie.

Życzymy powodzenia i sukcesów w styczniu 2021 r. kiedy to obędą się dwie części
II etapu olimpiady.