Trzeci dzień Festiwalu Języków Obcych

Środa 27.01.2016
Kolejny dzień Festiwalu Języków Obcych poświęcony był przede wszystkim rozwijaniu umiejętności słuchania ze zrozumieniem w języku angielskim. Grupy 1Mat1, 2GB, 2GA, 1GA uczestniczyły w Ted talku, który był przygotowany pod kierunkiem mgr A. Kiełtuckiej. Uczniowie zapoznali się z interesującymi tematami jednocześnie trenując umiejętność rozumienia w języku angielskim. Podobny cel przyświecał lekcji „muzealnej”, podczas której asystentki mgr M. Karlik oprowadzały grupę po szkolnym muzeum.

Również uczniowie uczestniczący w lekcjach języka francuskiego mieli możliwość powtórki słownictwa podczas projektu „Kanapki”, którego efektem były smaczne przekąski.
Nie tylko wiedza językowa była sprawdzana podczas kolejnego dnia Festiwalu Języków Obcych. Reprezentanci poszczególnych klas gimnazjalnych uczestniczyli w Staszicowskim Konkursie Wiedzy o krajach europejskich. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną przedstawione jutro podczas gali.

Cała społeczność uczniowska mogła zapoznać się ze znanymi cytatami, ciekawostkami dotyczącymi krajów europejskich. Informacje te pojawiły się na plakatach zawieszonych w różnych punktach szkoły, m.in. na drzwiach pracowni językowych. Niemniej ciekawą propozycję ćwiczeń językowych stanowi komiksowa wersja Hamleta, którą można poczytać i obejrzeć na korytarzach naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z festiwalu.