Tydzień Nauk Przyrodniczych – spotkania z „Krajem Kwitnącej Wiśni”

NewsyMożliwość komentowania Tydzień Nauk Przyrodniczych – spotkania z „Krajem Kwitnącej Wiśni” została wyłączona

Właśnie zakończył się Tydzień Nauk Przyrodniczych, w tym czasie uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych wykładach, warsztatach, konkursach. Wyruszyli w wiele ciekawych miejsc … wirtualnie odbyli podróż na Maltę oraz do Japonii. Przed nami kolejne wyprawy.

Dzięki nim mogliśmy poznać środowisko przyrodnicze, zwyczaje, kuchnię Japonii.
Dnia 26 marca, na godzinie wychowawczej, klasę 3GA odwiedziła Ewa Białczyk z klasy IB. Starsza koleżanka za sprawą swej opowieści zabrała nas wszystkich w niezwykłą podróż na wschód Azji. Ewa na początku opowiedziała trochę o swojej przygodzie z tą odległą kulturą. Wyjawiła nam, co sprawiło, iż tak zainteresowała się egzotycznymi dla nas krajami. Następnie zdradziła kilka ciekawych faktów na temat zachowania i tradycji Azjatów. Czy wiedzieliście np. że we wschodniej Azji NIGDY nie kwestionuje się zdania starszych? Albo, że czerwony to szczęśliwy kolor, jednak nie powinno się zapisywać nim imion i nazwisk? Kolejna część lekcji poświęcona była unikatowym językom używanym w omawianych krajach. Poznaliśmy kilka podstawowych znaków, a także mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądają zeszyty Azjatów. Na koniec wykładu mieliśmy możliwość zadać koleżance kilka pytań, co pobudziło prawdziwą dyskusję! Myślę, że po tej lekcji niejedna osoba zacznie pogłębiać swą wiedzę na temat wschodnioazjatyckich krajów.
(opisała Karolina Smołucha 3GA)

Z podobną tematyką wykładu zaprezentował się w klasie 3 GC Filip Kowalski – uczeń klasy I D. Opowiedział swoim młodszym kolegom o geografii i historii Japonii, przekazał szereg ciekawostek ze współczesnego życia mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni (którego symbolem jest złota chryzantema). Zaprezentował również podręczniki do nauki języka japońskiego, zeszyty ćwiczeń i pochwalił się znajomością kilkunastu znaków. Na końcu lekcji sprawdził wiedzę swoich słuchaczy podczas gry w Kahoot. Gimnazjaliści wypadli naprawdę nieźle. Lekcja asystencka zachęciła uczniów do zainteresowania się tą egzotyczną kulturą.