Tydzień Przyjaźni i Tolerancji

W ramach IV Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji w dniach od 27.11.2018 do 1.12.2018 miały miejsce następujące wydarzenia:

– Uczniowie klas I uczestniczyli w wykładzie poświęconym idei tolerancji w kulturze europejskiej. Wykład wygłosiła uczennica kl. Ib Aleksandra Korzec.

– Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach filmowych koncentrujących się wokół problematyki tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty poprowadziła psycholog szkolny – Elżbieta Sanecka.

– Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pani profesor Wiolety Garnik uczestniczyli w warsztatach w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach. Podczas spotkania mieli okazję usystematyzować swoją wiedzę na temat podstawowych praw i obowiązków wolontariusza, a także zapoznać się z kartą etyczną wolontariusza.

– Uczniowie klas II i I wzięli udział w prelekcji dotyczącej wolontariatu w Sosnowieckim Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła. Spotkanie poprowadził pan Tomasz Kwiecień.

– Uczniowie klas II i I zostali zaproszeni do udziału w wykładzie dotyczącym audiodeskrypcji, zatytułowanym „Razem w cyberprzestrzeni – usłyszeć obraz w mediach społecznościowych”. Spotkanie poprowadziła pani dr Izabela Mrochen z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

– Uczniowie klas gimnazjalnych, a także klas I i III liceum wzięli udział w prelekcji zatytułowanej „Depresja i zaburzenia lękowe. Jak wspierać rówieśników w drodze do zdrowia”. Spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Musiał z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 1 w Sosnowcu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za udział w wydarzeniu.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress