Tydzień Przyrodniczy w klasach II gimnazjum.

W trakcie Tygodnia z Naukami Przyrodniczymi, klasy II gimnazjum uczestniczyły w szeregu zajęć o tematyce przyrodniczej. W poniedziałek 3 kwietnia odbyły się Warsztaty Mikroskopowania przygotowane przez panią mgr Lucynę Wąsowicz podczas, których uczniowie obserwowali tkanki roślinne. W środę 5 kwietnia na zaproszenie pani Wąsowicz, szkołę odwiedziła pani Aleksandra Szcześniak, nasza absolwentka, która przybliżyła uczniom problematykę bezdomnych psiaków i funkcjonowania schroniska dla zwierząt. Pani Ola jest wolontariuszką w Schronisku Dla Psów w Milowicach oraz prowadzi działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

Pani Oli towarzyszyły dwa psy ,które wykonywały wiele sztuczek na komendę swojej opiekunki, a dodatkowo były bardzo przymilne i szybko zyskały grono osób, które chętnie podrapały je za uchem czy poklepały po plecach.

Również w środę odbyło się spotkanie z uczniem Katolickiego Gimnazjum im.św J.Bosko- Konradem Francikowskim, który opowiedział o swojej pasji czyli o pająkach. Konrad przyniósł ze sobą różne gatunki pająków ptaszników, które można było pooglądać z bliska ,opowiedział też o warunkach ich hodowli. Dodatkową niespodzianką były węże-nowa pasja Konrada. Uczniowie, którzy nie czuli strachu i obrzydzenia mogli potrzymać węże w rękach , niektórzy zrobili sobie nawet pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.