TYDZIEŃ TOLERANCJI – NIEZWYKŁE SPOTKANIE

Tolerancja jest wartością, do której uczniowie „Staszica” przywiązują na co dzień ogromną wagę. Jednak w ubiegłym tygodniu skupiliśmy się na niej jeszcze bardziej ze względu na obchodzony w naszej szkole Staszicowski Tydzień Tolerancji. Jedną z inicjatyw podejmowanych w tym czasie są spotkania z osobami z niepełnosprawnością umysłową. I tak, 27 listopada, 14 uczniów z klas pierwszych i drugich Liceum, pod opieką profesor Anny Matusewicz, postanowiło złożyć wizytę młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Nasi koledzy i koleżanki przywitali nas z ogromnym entuzjazmem.

Spotkanie rozpoczęliśmy tańcami, które były doskonałą okazją do „przełamania pierwszych lodów”. Następnie postanowiliśmy rozwinąć nasze zdolności plastyczne i wspólnie zabraliśmy się do malowania. Razem udało nam się stworzyć dwa obrazy, które teraz zdobią ściany Zespołu Szkół Specjalnych nr 4.

Po zakończeniu wspólnej pracy okazało się, że czas minął tak szybko, że oto już musimy pożegnać się z nowymi przyjaciółmi. Jednak zanim opuściliśmy szkołę, zaczęliśmy planować kolejne spotkania. Wszyscy byli bardzo usatysfakcjonowani wizytą i wdzięczni Pani profesor Matusewicz oraz Paniom nauczycielkom ze szkoły specjalnej za możliwość uczestnictwa w warsztatach, które nie tylko rozwinęły naszą empatię i zmieniły nasze nastawienie, ale również pokazały, że dzięki tolerancji możemy przekraczać kolejne bariery, doświadczać nowych i wspaniałych rzeczy.

Oliwia Mróz z kl. II bch

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress