Tydzień Tolerancji – podsumowanie

NewsyMożliwość komentowania Tydzień Tolerancji – podsumowanie została wyłączona

W ramach Tygodnia Tolerancji uczniowie „Staszica” brali udział w wielu ciekawych wydarzeniach i przedsięwzięciach. Poniżej – krótkie podsumowanie.

27 listopada
W lekcjach prowadzonych przez zaproszonego przez szkołę gościa – dr hab. Wojciecha Śmieję z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy- wzięli udział uczniowie z klasy I MAT1 oraz II MAT2. Lekcje dotyczyły różnic kulturowych, stereotypizacji oraz manipulacji, na jakie narażani jesteśmy jako odbiorcy przekazów medialnych.

Również w poniedziałek w ramach programu „Szkoła życia” gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów z ZSS nr 4 w Sosnowcu. Ważne zarówno dla naszych niepełnosprawnych intelektualnie kolegów, jak i dla nas, były wspólne działania, w wyniku których powstały dekoracje ozdabiające wejście do szkoły.

30 listopada
Wszyscy uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji zatytułowanej „Depresja i zaburzenia lękowe. Jak wspierać rówieśników w drodze do zdrowia”. Wygłosiła ją mgr Agnieszka Musiał – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu.

1 grudnia
Nasi uczniowie brali udział w lekcji „Wygrany-wygrany, czyli jak rozwiązywać konflikty”, którą prowadził gość z Uniwersytetu SWPS – pani Alicja Dobrowolska, absolwentka psychokryminalistyki, osoba bardzo aktywnie działająca na wielu polach życia naukowego i społecznego.W wzięły w niej udział klasy: IBCH oraz II BCH. Lekcja poświęcona była konstruktywnym sposobom rozwiązywania konfliktów.

W ramach Tygodnia Tolerancji odbyła się również aukcja charytatywna, podczas której można było wylicytować przedmioty podarowane przez naszych nauczycieli.

Oto lista niespodzianek i przedmiotów wystawionych na licytację:
1. WULKAN ENERGII od prof. Katarzyny Widery
2. DODATKOWE DWA NP. Z J. ANGIELSKIEGO u prof. Aleksandry Kiełtuckiej
3. 5 (WAGI 1) Z MATEMATYKI od prof. Doroty Kolany
4. SŁOIK Z PROBÓWKAMI DO LOSOWANIA NUMERKÓW od prof. Ewy Mróz
5. WYROBY WŁASNE ZE SPIŻARNI od prof. Ewy Sagan
6. + 5 PUNKTÓW DO KLASÓWKI Z CHEMII od prof. Romualda Hassy
7. ”KULTOWY KRAWAT” od prof. Marka Maryniaka
8. NIESPODZIANKA OD prof. Karola Winiarskiego
9. NIESPODZIANKA od prof. Pawła Matyszkiewicza
10. FILIŻANKA I TRUSKAWKOWY DŻEM od prof. Katarzyny Nessing
11. 5 (WAGI 1) Z BIOLOGII od prof. Moniki Durczyńskiej
Całkowity dochód w wysokości 1183 zł zostanie przeznaczony na zakup prezentów mikołajkowych dla dzieci z sosnowieckiego hospicjum.

W TYM ROKU REKORDOWĄ KWOTĘ OSIĄGNĄŁ „KULTOWY KRAWAT ” PROFESORA MARKA MARYNIAKA – 300 ZŁ !!!!!
WSZYSTKIM GORĄCO DZIĘKUJEMY !!!!!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress