Uczennica klasy medialno-prawnej laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach

NewsyMożliwość komentowania Uczennica klasy medialno-prawnej laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach została wyłączona

Aleksandra Krupka z kl. 1h2 została laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Z powodu sytuacji epidemicznej w Polsce etap centralny tegorocznej OWoM, który miał się odbyć w Warszawie w połowie marca, został odwołany, a Komitet Główny ustalił listę laureatów na podstawie wyników zawodów okręgowych, w których Ola zajęła I miejsce w okręgu katowickim. Do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach kwalifikowanych jest 160 uczniów szkół średnich z całej Polski (po 10 osób z najwyższymi wynikami z każdego z 16 Komitetów Okręgowych). Staszicanka jest jedyną laureatką tegorocznej OWoM w woj. śląskim. Warto przypomnieć, że do etapu centralnego OWoM zakwalifikowały się też dwie inne nasze uczennice z klas medialno-prawnych – Zofia Stanek (kl. 1c) i Zuzanna Czermak-Wącławska (kl. 1h2). Gratulujemy dużego sukcesu i życzymy w przyszłości równie spektakularnych osiągnięć edukacyjnych!