UCZNIOWIE KLASY 1GC NA WARSZTATACH W MUZEUM WYDZIAŁU NAUK O ZIEMI UŚ

NewsyMożliwość komentowania UCZNIOWIE KLASY 1GC NA WARSZTATACH W MUZEUM WYDZIAŁU NAUK O ZIEMI UŚ została wyłączona

W dniu 15 lutego 2017 r. uczniowie klasy 1GC wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Podczas pierwszej części – poświęconej skałom – uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na ich temat oraz rozpoznać wybrane okazy. W drugiej części zapoznali się z pracą synoptyków: zaznajomili się z głównymi źródłami informacji niezbędnymi do prognozowania pogody, przeanalizowali i wykonali mapę synoptyczną oraz poznali ciekawe serwisy poświęcone prognozie pogody.

Na zakończenie nie lada niespodzianką okazało się wejście na dach tzw. Żylety, czyli budynku Wydziału Nauk o Ziemi UŚ, sięgającego prawie 100 m wysokości. Co można było zobaczyć? Niestety tylko smog… Z ledwością dostrzec można było oddalony zaledwie o 3 km zamek w Będzinie. Nagłośniony w mediach problem smogu z dachu Żylety widoczny był jak na dłoni.
Podczas warsztatów towarzyszył nam dziennikarz Radia Katowice. Materiał o Muzeum będzie można wysłuchać na antenie radia w niedzielę po godz. 14:00.

Michał Sobala

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.