UCZNIOWIE STASZICA DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

NewsyMożliwość komentowania UCZNIOWIE STASZICA DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY została wyłączona

14 stycznia 2018 roku w całej Polsce wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszyli w świat, by kwestować w celu pozyskania środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, tak brzmiało hasło tegorocznego, dwudziestego szóstego już finału akcji. Nie mogło wśród nich zabraknąć także wolontariuszy z naszej szkoły, którzy rokrocznie angażują się w tę inicjatywę, aby nieść pomoc innym.

Pomimo niesprzyjającej nam pogody i niskiej temperatury, nie poddawaliśmy się, ponieważ cel był szczytny. Kwestowaliśmy nie tylko w Sosnowcu, ale też tam, gdzie tylko poniosły nas nogi – w Będzinie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej i wielu innych miastach. Uczniowie naszej szkoły zachwycili przechodniów nie tylko swoją życzliwością, poświęceniem i dobrym sercem, ale także pomysłowością, jak np. Szymon Koster z klasy 1MAT2, który, tak jak w ubiegłych latach, zdecydował się kwestować w stroju XV-wiecznego piechociarza. Dzięki temu łącznie udało się nam, czterdziestu dwóm wolontariuszom, zebrać i tym samym wesprzeć fundację kwotą 16 576,39 zł. Spośród nas najwyższe wyniki uzyskali: Aleksandra Hetmańczyk (995,97 zł), Oliwier Maj (876,67 zł) oraz Dawid Wiśniewski (858,42). Zaraz za nimi znalazły się Katarzyna Stępień (840,74 zł) i Michalina Mitka (805,41 zł).

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w tę akcję, prof. Annie Matusewicz oraz obsłudze Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu za pomoc i koordynowanie naszych działań oraz każdemu, kto przyczynił się, by nam pomóc.

Katarzyna Stępień II HUM

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress