V MIEJSCE NASZYCH PIŁKARZY!

NewsyMożliwość komentowania V MIEJSCE NASZYCH PIŁKARZY! została wyłączona

W dniu 18.04.2016 reprezentacja Naszego Liceum uczestniczyła w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. Rozgrywki odbywały się na bocznych boiskach Stadionu Ludowego (stadionu Zagłębia Sosnowiec).

W pierwszym meczu fazy grupowej nasz zespół zmierzył się z drużyną z Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych. Po zaciętym spotkaniu nasza drużyna przegrała 2:3. Drugi mecz turnieju nasi zawodnicy rozegrali z reprezentacją I Liceum Ogólnokształcącego im. Walentego Roździeńskiego. Nasza drużyna zagrała fenomenalne spotkanie pokonując przeciwników 4:2, awansując tym samym do fazy pucharowej rozgrywek.

W pierwszym meczu fazy pucharowej nasi zawodnicy zmierzyli się z zespołem z II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater. Nasi zawodnicy przeważali w całym spotkaniu, lecz, niestety, po zaciętej rywalizacji spotkanie zakończyło się nie do końca sprawiedliwym remisem 1:1.
Kolejne spotkanie nasz zespół rozegrał z drużyną z Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego. Górą w tym meczu byli nasi zawodnicy, pokonując rywali 2:0.

Bardzo dobre wyniki w drugiej fazie rozgrywek nie pozwoliły jednak naszym zawodnikom na walkę o lokaty w pierwszej czwórce turnieju. Nasza drużyna rozegrała mecz o V miejsce w całym turnieju z drużyną z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych (popularnego „Elektronika”). Nasi zawodnicy bezproblemowo wygrali z drużyną oponentów 3:1, powtarzając tym samym sukces z października ubiegłego roku, zajmując V lokatę w całym turnieju.

Podsumowując, należy stwierdzić, że podopieczni Piotra Grabowskiego rozegrali dobre zawody, lecz zabrakło im odrobiny szczęścia. Warto dodać, że w turnieju nie mogli brać udziału zawodnicy naszej szkoły, którzy na co dzień trenują piłkę nożną. Mimo tego reprezentacja naszego Liceum nie zawiodła i zajęła bardzo dobre miejsce.

Skład zespołu:
– Piotr Łuszczek (3 Mat3)
– Piotr Podsiadło (3 Mat3)
– Cyprian Turek – kapitan drużyny (3 Mat3)
– Tomasz Bielawski (3 Mat1)
– Jakub Filipiak (3 Mat1)
– Karol Mokrzycki (2 MP)
– Iwo Nawara (2 MP)
– Wiktor Nogajczyk (2 MP)
– Jakub Walaszczyk (2 MP)
– Igor Tomecki (1 Mat1)

Trener:
Piotr Grabowski

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress