VI KONKURS WIEDZY O LITRATURZE ROSYJSKIEJ

Nasi najmłodsi rusycyści z klas I 11 grudnia udali się na Wydział Humanistyczny UŚ- kierunek filologia rosyjska. Tam napisali test i dwoje z nich znalazło się w gronie czterech laureatów. A właściwie to dwie uczennice – Ola Straś z klasy I h i Emilka Andres z klasy Ib.

Serdecznie Wam gratulujemy i jesteśmy pod wrażeniem Waszego sukcesu i wiedzy, jaką się popisałyście! Znalazłyście się w gronie najlepszych, wśród 47 licealistów naszego regionu.

Konkurs jest tradycyjnie organizowany z myślą o młodzieży szkolnej i przygotowywany przez pracowników naukowych UŚ i członków Koła Naukowego Rusycystów ” Rosyjska Ruletka”. Po konkursie studenci zaprosili przybyłych gości na wykład dotyczący literatury rosyjskiej i spotkanie z Konsulem Federacji Rosyjskiej i Prezesem Fundacji Polska-Wschód– sponsorami tej super imprezy. A na koniec czekała na nas prawdziwa uczta dla podniebienia- mogliśmy spróbować tradycyjnych dań  kuchni rosyjskiej (pycha!).

„Rosyjska ruletka” okazała się dla naszych licealistów bardzo szczęśliwa i w zdecydowanie dobrych humorach wracaliśmy do szkoły.