WARSZTATY ANATOMICZNE

NewsyMożliwość komentowania WARSZTATY ANATOMICZNE została wyłączona

Początkowo wywołują skrzywienie na twarzy, a swoim zapachem i wyglądem mogą odpychać. Jednak po bliższym poznaniu mogą być fascynujące, szczególnie dla przyszłych lekarzy.

Oczy, nerki, płuca, mózgi i serca zwierzęce poddane sekcji stanowią doskonałą lekcję anatomii dla uczniów sosnowieckiego Staszica. Takie właśnie zajęcia już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowała dr Ewa Mróz nauczyciel biologii. Tym razem w ramach Staszicowskiego Festiwalu Nauk Przyrodniczych, podczas warsztatów anatomicznych sekcje narządów zwierzęcych mogli przeprowadzić uczniowie 3 klasy gimnazjum przy asyście doświadczonych już uczniów klasy 2MAT oraz 1BCH, wśród których być może znajdują się przyszli studenci kierunków medycznych.

Zamysł warsztatów jest prosty, pokazać uczniom zastosowanie teorii w praktyce, a treści z pozoru nudne i odstraszające w nieszablonowy, a zdaniem niektórych w fascynujący sposób. I właśnie ze względu na duże zainteresowanie zajęciami zostały one zorganizowane kolejny już raz. A czy było ciekawie sami oceńcie na zdjęciach.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress