Warsztaty w Mikołowie

NewsyMożliwość komentowania Warsztaty w Mikołowie została wyłączona

W dniu, gdy natura budzi się do życia tj.21.03, my – klasa 2BCH, wybraliśmy się do Mikołowa, by dokładnie zbadać nasz życiodajny płyn – niesamowitą wodę. Na miejscu przywitał nas pracownik Mikołowskiego Ogrodu Botanicznego, który zdradził nam tajemnice H2O. Zaczęło się od brudnej roboty – kilka nieustraszonych osób samodzielnie przygotowało próbkę do badania , nurkując w lodowatej wodzie , by wydobyć najlepszej jakości płyn. Po paru, trzymających w napięciu chwilach (ta woda była naprawdę zimna!), udało się. W komplecie dotarliśmy do laboratorium, gdzie się ogrzaliśmy i z zaciekawieniem wysłuchaliśmy prezentacji naszego przewodnika. Możemy otwarcie przyznać, że żadna książka do biologii nie dostarczy nam takiej porcji wrażeń, jak zajęcia praktyczne, doświadczenia i praca przy mikroskopach. Dobrani w pary korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego, dzielnie walczyliśmy z naszym materiałem badawczym, zapełniając kartotekę wody.

Wykład i zajęcia – choć krótkie – uzmysłowiły nam, że najprostsze, nawet najbanalniejsze rzeczy w naturze kryją w sobie niesamowitą siłę. Siłą wody okazało się być życie. Warsztaty te, nie tylko uzupełniły naszą wiedzę biologiczną, ale również zmusiły nas do myślenia o tym jak skomplikowany jest świat i jak wiele tajemnic jeszcze przed nami kryje.

Przekonaliśmy się sami, że warto oszczędzać wodę i widzieć w niej skarb, bo jak powiedział ktoś mądrzejszy od nas: „Bez miłości może żyć każdy, ale kto przeżyje bez wody?”

Nienasyceni wiedzą nie możemy się już doczekać kolejnej takiej okazji do dalszego rozwoju, dokształcenia się i głębszego poznania świata.

Uczniowie klasy 2BCH

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wycieczki.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress