WEEKENDOWY KONKURS FILMOWY PO RAZ SIÓDMY

NewsyMożliwość komentowania WEEKENDOWY KONKURS FILMOWY PO RAZ SIÓDMY została wyłączona

W pierwszym tygodniu grudnia w trzech śląskich liceach (Kopernik i Konopnicka w Katowicach oraz Staszic w Sosnowcu) odbyły się finały siódmej edycji Weekendowego Konkursu Filmowego organizowanego przez dr Pawła Ciećwierza. Rywalizowało osiemnaście filmów różnych gatunków. Jury miało trudne zadanie, wynik ustalono większością głosów.

Pierwsze miejsce (po żarliwej dyskusji) zajął film „She”, zrealizowany przez siostry Małeckie. Klasyczny, minimalistyczny horror stwarza różne możliwości interpretacji i skutecznie wykorzystuje ekspresjonistyczną stylizację.

Drugie miejsce przyznano feministycznemu filmowi „la Femme” Jakuba Buksińskiego za doskonałą synchronizację dźwięku i obrazu, nowofalową stylizację wizualną oraz symboliczne wykorzystanie kadru.

Trzecie miejsce zajął film „Dlaczego” zrealizowany przez uczniów Staszica (Vanessa Goj, Oliwia Mróz, Ola Koźlicka, Ola Tokarz, Krysiek Szuliński, Kuba Szkutnik, Tomek Mazur). Jury doceniło osadzenie w realiach, niejednoznaczność finału oraz grę aktorską.

Wyróżnione zostały filmy: „Róża” (Julii Targosz), „Pre Story” (Patryk Piwowarczyk, Paweł Janusz, Mateusz Piechuta, Klaudia Wojciechowska i inni) oraz film gore „Nasza mała historia” (Gosia Banek, Mateusz Rybiński, Julia Drozdowska i inni), który co wrażliwszych zmusił do opuszczenia sali.

Widzowie w liceum Konopnickiej prawie jednogłośnie uznali, że gdzieś na podium powinien się znaleźć również film „Brickman” grupy filmowej Erat Prius. Chyba następnym razem czas na nagrodę publiczności.

Pamiętajcie, że werdykt to sprawa subiektywna i drugorzędna. Sukcesem jest już ukończenie spójnego filmu w tak krótkim czasie, a najważniejsze jest to, czego w ten weekend się nauczyliście.

Dziękuję.
P.C.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress