„Wiatr w żagle”, czyli nasi Wolontariusze w 28. finale WOŚP !!!

Imponującą kwotę, bo aż 24 463,27 zł. udało się zebrać naszym uczniom podczas ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! To rekord! Nigdy nie uzbieraliśmy takiej sumy! Wszyscy wolontariusze wykazali się rzetelnością, pomysłowością i odpowiedzialnością:). Wszyscy zasługują na pochwałę za wytrwałość i skuteczność! Oliwia, Dawid, Ania, Szymon – tegoroczni maturzyści, a także Iza i Agnieszka z klasy II, chyba najbardziej doświadczeni w różnych formach bezinteresownej pomocy, ubierali do puszki niesamowite kwoty, powyżej 3, 2 i powyżej tysiąca złotych! W tym roku, jak wiadomo, dochód został przeznaczony „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.” Oto, jak nasi uczniowie – wolontariusze zrelacjonowali to wydarzenie:

„Dnia 13 stycznia 2020 roku odbyła się 28. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miast wyruszyli wolontariusze, licznie reprezentowani przez uczniów naszej szkoły. Ten finał był zdecydowanie wyjątkowy. Pogoda oraz ludzie spotykani przez nas na ulicy wspierali zarówno wysoką temperaturą, jak i ciepłym słowem. W tegoroczną edycję zaangażowała się rekordowa liczba organizacji, więc tzw. „ciepły przystanek” oferujący kawę lub herbatę dla wolontariuszy można było znaleźć w najważniejszych punktach każdego miasta. Dla nas, osobiście, był to magiczny czas: darczyńców niosących pomoc i słowa wsparcia można było spotkać na każdym kroku. Po raz pierwszy musieliśmy szukać miejsca na chwilę wytchnienia od zdjęć i datków. Czy to kwestia stroju, czy dobra, jakie obudziło się w ludziach tej niekalendarzowej „wiosny”? Pozostawiamy własnej ocenie. Mamy nadzieję, że wszyscy zaangażowani w akcję mieli okazję poczuć prawdziwą magię tego dnia, biorącą się ze wspólnego niesienia pomocy. Wszystkie ręce na pokład! Widzimy się w przyszłym roku”.

Anna Wysocka z 3 Mat1 i Szymon Koster z 3 Mat2

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.