WIECZÓR W TEATRZE ŚLĄSKIM ZE ŚWIĄTECZNĄ ATMOSFERĄ W TLE

Drugi dzień tygodnia humanistycznego przebiegał pod hasłem „Wielkie wyjście”. W południe – Kino, wieczorem – Teatr. Uczniowie Liceum i Gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Katowic. Miasto wygląda naprawdę pięknie! Atmosferę zbliżających się Świąt podkreślają cudne iluminacje i prawdziwy Bożonarodzeniowy Jarmark na nowym rynku miasta. Po szybkich zakupach, główny punkt programu: spektakl w Teatrze Śląskim pt. „Chłopiec z łabędziem”. Tematyka sztuki to w wielkim skrócie zmagania dwóch kobiet z codziennością, zmagania tym trudniejsze, że bohaterki – siostry cierpią na zaburzenia psychiczne. Ale to również spektakl o podejmowaniu trudnych decyzji, o samotności, o tęsknocie za zwykłą codziennością, która ratuje przed szaleństwem. Przedstawienie to swoista psychodrama, odegrana po mistrzowsku przez aktorki Teatru Śląskiego. Scena Kameralna pozwoliła im na naprawdę bliski kontakt z widownią, a emocje bohaterek udzielały się oglądającym. Spektakl wywołał u uczniów sporo dyskusji oraz zachęcił do refleksji.

Czekamy na atrakcje kolejnych dni Tygodnia Humanistycznego!
Już w środę Teatr w Szkole i to w wykonaniu rodzimych artystów – naszych uczniów!!!
Zapraszamy o godz.15 na małą salę gimnastyczną.

Zachęcamy do przeglądania mini-galerii.