Wigilia szkolna

NewsyMożliwość komentowania Wigilia szkolna została wyłączona

Wigilia – czuwanie

„dzień poprzedzający inny dzień, zwykle świąteczny”

„dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia”

„tradycyjna, uroczysta wieczerza w przeddzień świąt Bożego Narodzenia”

„w starożytnym Rzymie: część nocy równa trzem godzinom”

Definicje, tradycje, przeżycie. Brzmi poważnie i godnie. Chyba powinno tak pozostać. Nie tylko teoria, ale również empiria. Cykliczne święto, lecz co roku odmienne. Nie zawsze w tym samym gronie, z tym samym smakiem barszczu czy zupy grzybowej. Doceniajmy to, co jeszcze mamy!!! Zanim skomercjalizowany świat utonie w wirze „konsumpcyjnego tsunami”, a fala zatopi nas blaskiem sztucznych światełek. To byłaby chyba najtrafniejsza puenta tegorocznych jasełek w formie etiudy wyreżyserowanej przez prof. Tomasza Ciocha z udziałem klas 2GB i 2GC.

Jeśli Święta, to i choinka klasy 1BP1 jako symbol ciepła i serdeczności. Połączona łańcuchami przyjaźni spełniła wszystkie wymagania komisji, aby stać się najpiękniejszą choinką w szkole. Gratulujemy!!!

Ponoć muzyka powstała, by radować duszę i koić serce. Tym jest tradycja śpiewania kolęd nie tylko pod naszą szerokością geograficzną. Jednak ponad artyzm, którego z pewnością nie zabrakło (i to z najwyższej półki) podczas tegorocznej szkolnej uroczystości, liczyło się SERCE. Jeden z profesorów podsumował szkolną Wigilię słowami: „W czasie trwania koncertu została odmieniona publiczność”, za które serdecznie dziękuję. To prawda, byliśmy tam RAZEM. Nie było już wykonawców, widzów, zaproszonych gości.

Po występach zabrał głos Pan Dyrektor, wyrażając uznanie dla młodzieży za jej zaangażowanie w działania charytatywne i otwarte serce dla innych.

Każdy na swój sposób przeżył to spotkanie. Ja sama musiałam się schować – na chwilę w czasie ostatniej kolędy śpiewanej przez Emilkę Głowę. Oprócz niej słyszeliśmy: Edytę Jagodę (3BP), Martynę Wałęsę (2GB), Ewę Siemieniec (2BC1), Natalię Deptułę (2HUM), Kubę Wspaniałego (2BC2), Kasię Jurasz (2BC1), Sarę Łudzeń (2BC1), Michała Stefanika (1MAT2), Kamilę Sułkowską, Alę Padulę, Tymka Masarczyka, Piotra Koźmińskiego, Wiktorię Kondas (1BP2), Annę Godoń (1BP1), Zuzię Haberkę (1BCH), Kamilę Burdę (1BCH).

Najlepsze Życzenia Noworoczne!

Agnieszka Morawska (opiekun zespołu muzycznego)

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress