Wojewódzki Staszicowski Turniej Retoryczny rozstrzygnięty!

NewsyMożliwość komentowania Wojewódzki Staszicowski Turniej Retoryczny rozstrzygnięty! została wyłączona

W czwartek – 5 grudnia – odbyła się w naszym Liceum II edycja Staszicowskiego Turnieju Retorycznego dla uczniów VIII klas szkół podstawowych. Ideą przewodnią tegorocznego Turnieju były słowa XVII-wiecznego bajkopisarza francuskiego Jeana de La Fontaine’a „Trzeba sobie pomagać, to naturalne prawo”. Zwycięskie przemówienie wygłosił Dominik Michalski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi. Dwa równorzędne II miejsca zajęły uczennice sosnowieckich szkół podstawowych: Kornelia Bubel z SP nr 42 oraz Alicja Wójcik z SP nr 46, natomiast na III miejscu uplasowała się – również uczennica SP nr 42 w Sosnowcu – Marta Aksamit. Jurorzy oratorskiej rywalizacji – prof. Anna Dolińska-Konina, prof. Jacek Bajer i Marta Kołodziejczyk, uczennica klasy maturalnej – przyznali także jedno wyróżnienie, które trafiło do rąk Aleksandra Stępnia z SP nr 46 w Sosnowcu. Turniej sprawnie poprowadziły dwie uczennice klasy medialno-prawnej (2b2) – Aleksandra Korzec oraz Michalina Krawczyk. Gratulujemy laureatom, uczniowi wyróżnionemu i ich opiekunom naukowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Turnieju, a ich nauczycielom za pomoc uczniom i zachęcenie ich do udziału w retorycznych zmaganiach. Wręczenie dyplomów laureatom i wyróżnionym nastąpi w kwietniu 2020 roku w naszym Liceum na uroczystej Staszicowskiej Gali Mistrzów. O jej dokładnym terminie poinformujemy szkoły zainteresowanych uczniów.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.