WOLONTARIUSZE NA DZIEŃ DZIECKA

Caritas Diecezji Sosnowieckiej co roku organizuje Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego celem jest zwrócenie uwagi na dzieci oraz uwrażliwienie społeczeństwa, jak ważna jest troska o ich dobro. W tym roku odbył się on 30 maja na Górce Środulskiej. Udział w nim wzięło wiele osób, chcących wspomóc organizację tego wydarzenia.Swoją obecnością zaszczycił wszystkich obecnych, m.in. Pan Prezydent naszego miasta.

Impreza corocznie gromadzi prawie tysiąc osób, zarówno z Sosnowca, jak i z innych terenów Diecezji Sosnowieckiej. Najważniejszymi osobami w tym dniu są jednak najmłodsi. Na tych wyjątkowych uczestników, z okazji ich święta czekają liczne atrakcje, takie jak: gry, zabawy plastyczne i organizowane w ramach poszczególnych sekcji konkursy oraz konkurencje sportowe.
Dzięki wielu atrakcjom oraz występom artystycznym festyn stał się okazją do wspólnego świętowania nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin.

Wolontriusze ze szkolnych kół Caritas chętnie zaangażowali się w prowadzenie zabaw dla dzieci – malowali im buzie,zaplatali warkoczyki,zachęcali do różnych zabaw i konkursów – plastycznych,tanecznych i sportowych. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników była obecność ks.bpa Grzegorza Kaszaka, który pobłogosławił każde dziecko.Na wszystkich czekały także słodkie upominki. Słowem – było to miłe,pełne wrażeń popołudnie,w którym nawet nasze wolontariuszki z klas I BCH i I MAT1 mogły na parę godzin znów przenieść się do beztroskiej krainy dzieciństwa….

Anna Matusewicz

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress