Wolontariusze w „Marszu Nadziei”

NewsyMożliwość komentowania Wolontariusze w „Marszu Nadziei” została wyłączona

Wolontariusze z naszej szkoły wspomagają działające w naszym mieście od kilku miesięcy Hospicyjne Centrum Wsparcia, które otacza wszechstronną opieką osoby terminalnie chore i ich rodziny.

Prace porządkowe na terenie placówki, współorganizowanie koncertów charytatywnych, kiermasze ciast – to tylko niektóre z naszych działań na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum podjęte w tym roku szkolnym.

Jedną z większych akcji podsumowujących Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Pola Nadziei” jest „Marsz Nadziei” zwany żółtym marszem, który wyrazem solidarności z osobami terminalnie chorymi. Celem organizowania tego typu działań jest uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby osób chorych, starszych, cierpiących, wymagających wsparcia i pomocy drugiego człowieka.

Dnia 25 maja, zaopatrzeni w dużych rozmiarów transparent, przeszliśmy wraz z innymi wolontariuszami i ich opiekunami z sosnowieckich szkół ulicami naszego miasta. Celem tego marszu było pokazanie, że nie jesteśmy obojętni na to, co wokół nas się dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o trudne ludzkie doświadczenia: cierpienie, ból, samotność, lęk…

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dla drugiego człowieka” – brzmi hospicyjne hasło.

Idźmy więc dalej, z nadzieją…

Gratuluję Wolontariuszom wspaniałej postawy!

Anna Matusewicz

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress