WOLONTARIUSZE Z ORGANIZACJI STUDENCKIEJ AIESEC W „STASZICU”!

Od poniedziałku (20.II) do piątku (24.II) gościć będziemy w naszej Szkole dwoje studentów- wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, którzy przyjechali do Polski z Chin i Brazylii, aby realizować 6-tygodniowy projekt edukacyjno-kulturowy. Lemon- absolwentka germanistyki, przyjechała do nas z południa Chin, Hermes, 20-letni student ekonomii, pochodzi z miasta Londrina na południu Brazylii.

Nasi przesympatyczni młodzi Goście będą prowadzić sześć lekcji każdego dnia, podczas których opowiedzą o kulturze i obyczajowości swoich krajów. Będzie też czas na wspólne zabawy – taniec, zagadki czy śpiewanie. Językiem komunikacji naszych Gości jest język angielski, ale jeśli chcecie można też z nimi rozmawiać po niemiecku i hiszpańsku. Mieliśmy już okazję nauczyć się kilku słów i zwrotów po chińsku oraz portugalsku; my zaś pokazaliśmy Lemon i Hermesowi, jak się tańczy poloneza i ugościliśmy ich pysznymi pierogami z naszego szkolnego sklepiku.

Pomysłodawcą zaproszenia do nas studentów zrzeszonych w AIESEC jest nauczyciel języka angielskiego – prof. Piotr Goraj, który ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z tą organizacją. W podejmowaniu zagranicznych Gości dzielnie wspiera go prof. Monika Karlik. Lemon i Hermes zamieszkali u dwojga „Staszicaków”– u Kaliny i u Bartka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni obu rodzinom, że zechciały przyjąć do swoich domów naszych sympatycznych wolontariuszy. Jesteśmy przekonani, że dla obu stron będzie to nowe, wspaniałe doświadczenie.

Wkrótce obszerna foto-relacja z zajęć prowadzonych przez naszych Gości. Zapraszamy!