Wolontariusze ze Staszica z sercem dla bezdomnych zwierząt

NewsyMożliwość komentowania Wolontariusze ze Staszica z sercem dla bezdomnych zwierząt została wyłączona

W poniedziałek 04.02.2019 odbyło się zorganizowane przez Panią Wioletę Garnik wyjście do sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Chętni wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w liczbie 30 osób wyszli ze szkoły po szóstej godzinie lekcyjnej i udali się do schroniska w Milowicach. Gdy tylko zbliżyli się do ogromnego ogrodzonego terenu, mogli usłyszeć szczekanie wielu samotnych piesków. Na miejscu pani pracująca w schronisku, krótko opowiedziała o swoich obowiązkach i o ich działalności. Następnie zaczęła wydawać psy, do wyprowadzenia na spacer. Każda para dostała swojego zwierzaka poznała jego imię i krótką instrukcję, jak powinno się go prowadzić. Uczniowie ruszyli na długi, bardzo przyjemny spacer w cudownej zimowej scenerii.

W końcu był to upragniony i uwielbiany przez większość psów mrożony puch. Psy uwielbiają się tarzać, gryźć, kopać w śniegu, a my przy odrobinie pomysłowości i zapału mogliśmy urozmaicić te harce. Psiaki bardzo chętnie aktywnie nam potowarzyszyły w tych zimowych zabawach.
Po ponad godzinnym spacerze, każdy ze smutkiem musiał oddać swojego psa i około godziny 16 wszyscy wracali już do  domów. Mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej towarzyszyć tym sympatycznym zwierzakom w ich samotnym życiu.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress