Wspaniały jubileusz

„…wszystko, co robimy, to są Twoje czyny poprzez nas.”
Święty Augustyn: Wyznania

W pierwszym tygodniu wakacji w Częstochowie obchodził jubileusz 60-lecia kapłaństwa nasz absolwent, Ksiądz Adam Bartkiewicz.

Mimo, że Ksiądz Bartkiewicz ukończył Liceum im. S. Staszica w roku 1953, jego kontakt ze szkołą na tym się nie zakończył. Jest fundatorem jednej z nagród dla absolwentów, wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju – Nagrody dla Dobrego Człowieka, którą upamiętnił swojego wychowawcę, nauczyciela geografii, profesora Adama Sochackiego.

Ksiądz Bartkiewicz to człowiek skromny, z radością i pokorą realizujący swoje powołanie, obdarzony prawdziwym talentem duszpasterskim, o czym świadczy kilka pokoleń wychowanków w parafiach Sosnowca, Będzina, Strzyżowic. Istotą wszelkich działań Księdza jest tak rzadka w dzisiejszych czasach potrzeba obdarowywania innych. O wyjątkowości charakteru Drogiego Jubilata niechaj świadczą słowa, które sam wypowiedział po uroczystej jubileuszowej Mszy Świętej: Tylko wtedy kapłańskie życie jest szczęśliwe, kiedy w sercu kapłana pali się ofiarny płomień .

Szanownemu Jubilatowi życzymy dużo zdrowia, nieustającej radości i pogody ducha oraz Bożego błogosławieństwa na długie lata życia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress