Wyborczy maraton Samorządu Uczniowskiego

NewsyMożliwość komentowania  Wyborczy maraton Samorządu Uczniowskiego została wyłączona

To był poniedziałek 29 października 2018 roku, punkt dziesiąta. Wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w historycznym starciu… jednopartyjnym. W roku szkolnym 2018/2019, jako kandydująca do zarządu samorządu uczniowskiego, wystąpiła ostatecznie tylko jedna partia – Komitet Entuzjastów Rozwoju. W jej skład wchodzą: Zuzanna Karcz, Jakub Bąchor oraz Lidia Stachurska.

Standardowo, zaraz po prezentacji obszernego programu (5 minut nie wystarczyło na przedstawienie wszystkich punktów!), ustępujący samorząd zadał swoje trzy pytania. Mimo braku oponentów, pytania i spostrzeżenia uczniów były ciekawe oraz wnikliwe – niejednokrotnie padło pytanie na temat organizacji regat Staszic-Plater, omówiono sprawę organizacji akcji proekologicznej EkoStaś, czy sprzedaży gadżetów szkolnych.

Jak oceniamy wynik debaty? Tę kwestię pozostawiamy do ocenienia każdemu z uczniów.
Następnego dnia, 30 października, tradycyjnie, odbyły się wybory – KER odniósł sukces, zdobywając 61-procentowe poparcie. Dopiero teraz zaczyna się prawdziwa praca nowych władz społeczności szkoły.

Maraton związany z wyborami zakończył się w środę 31 października, kiedy to  tuż przed południem nastąpiło przekazanie władzy. Kuba Nowosiński, Bartek Rybarski i Ola Zakrzewska, czyli  ustępujący samorząd po rocznej, owocnej pracy dziękowali wszystkim współpracownikom i życzliwym ludziom za pomoc i wsparcie. Z kolei zarządowi samorządu dziękował Pan Dyrektor Grzegorz Walotek i opiekunka  prof. Sławomira Dziewiecka. Po tych uprzejmościach wobec weteranów przyszły życzenia sukcesów, satysfakcji z pracy i choć trochę ludzkiej wdzięczności skierowane do nowego samorządu.

A więc – POWODZENIA!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress