Wyciągnij dłonie! Chwyć marzenia! Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

21 czerwca, w czwartek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania klas III Gimnazjum. W słowach pożegnania skierowanych do absolwentów Pan Dyrektor Grzegorz Walotek podkreślił ich zaangażowanie, rozwój i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. Podsumował sukcesy, jakie uczniowie osiągnęli przez trzy lata nauki w licznych konkursach oraz pochwalił za wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych. W ostatnich słowach wystąpienia Pan Dyrektor wyraził przekonanie, że po wakacjach powita dzisiejszych Absolwentów w gronie uczniów klas pierwszych naszego Liceum.

Część oficjalna uroczystości miała podniosły charakter, ale nie sposób było uciec od wzruszeń i emocji. Szczególnie słychać je było w wystąpieniach wychowawców Pani Profesor Katarzyny Widery i Profesora Jacka Augustyna. Piękne i spontaniczne pożegnanie wygłosili tegoroczni absolwenci Zuzanna Karcz i Bartosz Gładzik. Ich naprawdę szczere, z serca płynące słowa, pokazały, że szkoła to prawdziwie drugi dom, a relacje między nauczycielami i uczniami opierają się na wzajemnej sympatii i życzliwości. Atmosferę panującą w szkole w dowcipny i serdeczny sposób docenił również przedstawiciel Rodziców Absolwentów – Pan Marcin Karcz .Podziękował Dyrekcji Szkoły, wszystkim Nauczycielom a w szczególności Wychowawcom za wyrozumiałość i cierpliwość,

Słowa pożegnania wygłosili ( w czterech obcych językach!) przedstawiciele klas drugich, życząc realizacji marzeń i planów – oczywiście w naszym Liceum. Na zakończenie Wychowawcy obdarowali Gimnazjalistów pamiątkowym znaczkiem „Staszica”.

Uroczystość uświetniły wzruszające występy naszych gwiazd: Zuzanny Ocetek, Emilki Głowy, Tymoteusza Masarczyka, Marysi Jabłońskiej, Martyny Borak , grupy tanecznej w składzie: Kamila Burda, Martyna Kucia, Maja Jakoniuk, Jakub Wspaniały. Akademię prowadzili : Zuzanna Haberka Jakub Nowosiński.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia