WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE

NewsyMożliwość komentowania WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE została wyłączona

 

1. 23 kwietnia 2020 r. minął Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pamiętajmy o sile literatury.
W sieci odbywa się wirtualny festiwal literacki „Ul z książkami” organizowany przez Unię Literacką. Codziennie o godzinie 18.00 autorki i autorzy czytają swoje książki i rozmawiają. W pierwszym odcinku Zygmunt Miłoszewski wspomniał o swojej powieści „Bezcenny” i czytał fragment właśnie ukończonej książki. Swoje wystąpienia mieli już m.in. Joanna Bator, Jacek Dehnel, Sylwia Chutnik, Michał Rusinek i Magdalena Grzebałkowska.

https://www.facebook.com/unia.literacka

2. Domowa Akademia Filmu Polskiego prowadzona przez Łukasza Maciejewskiego. Filmoznawca i krytyk filmowo-teatralny poleca swój autorski wybór filmów w każdy czwartek o godzinie 19.00. Opowiadał już o „Ucieczce z kina Wolność”, „Rejsie” i „Sztuczkach”.
https://www.facebook.com/laznianowa
https://www.youtube.com/user/LazniaNowa

3. „Nie tylko Dama” – taki tytuł nosi wirtualna prezentacja kolekcji Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Możemy obejrzeć „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta, portrety księżnej Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej i jej syna Adama Jerzego, portrety członków rodziny Jagiellonów Lucasa Cranacha Młodszego i wiele innych obrazów i artefaktów.
https://artsandculture.google.com/exhibit/not-only-lady/XgLSvcQcAcelLA

4. Projekt Teatru Starego w Krakowie p.t.”Młodzi w Starym online” to etiudy studentów AST w Krakowie emitowane o godzinie 19.00 w systemie:
poniedziałek – premiera / środa, piątek – powtórki/ wtorek – premiera / czwartek, sobota – powtórki.

Natomiast pokazy spektakli archiwalnych Krakowskiego Narodowego Starego Teatru odbywają się w niedziele o godzinie 19.00, a Krakowski Salon Poezji o godz.12.00.
Najbliższy spektakl niedzielny (26 kwietnia) to „Woyzeck” w reżyserii Mariusza Grzegorzka.
https://www.youtube.com/channel/UCAMpEd77tb1FJ5ABRpwVSYg

5. Muzeum Śląskie organizuje 25 kwietnia Dzień Wolnej Sztuki. Ma on nas skłonić do zatrzymania się przy kilku dziełach sztuki, ale na dłużej, by dać sobie czas na przemyślenia. Artur Schopenhauer – filozof niemiecki – zapisał w swoim notatniku: „Kontemplacja sztuki jest najważniejszym ukojeniem woli życia i najlepszym pocieszycielem”.
https://muzeumslaskie.pl/pl/aktualnosci/dzien-wolnej-sztuki-2020/

6. Zagłębiowska Mediateka zaprasza twórców – amatorów do udziału w 2. edycji konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia”. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych z Zagłębia Dąbrowskiego i odbędzie się w dwóch kategoriach: poezja i proza. Termin nadsyłania prac: 08.05.2020 – 15.06.2020, szczegóły w regulaminie:

https://www.biblioteka.sosnowiec.pl/index.php/home/wydarzenia-zaglebiowska-mediateka/291-zostanwdomu-i-wez-udzial-w-ii-edycji-konkursu-literackiego-wyjdz-z-ukrycia

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress