WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 9

NewsyMożliwość komentowania WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 9 została wyłączona

1. Tegoroczny 61. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich został przeniesiony do Internetu. Recitale najznakomitszych polskich pianistek i pianistów zarejestrowane zostały w Starej Oranżerii. Występy odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12.00 od 17 maja i będą trwały do 5 lipca.

Można też udać się na wirtualny spacer po Pałacu na Wyspie i zapoznać się z historią Teatru Królewskiego i ogrodów: Królewskiego, Romantycznego i Modernistycznego, w którym znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina.

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/koncert-chopinowski

2. Muzycy z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wracają na scenę pod hasłem „Stroimy się”. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach za pośrednictwem Internetu. Pierwszy darmowy koncert online odbędzie się 11 czerwca o godzinie 20.00 na profilach NOSPR w mediach społecznościowych i na stronie internetowej orkiestry.

https://nospr.org.pl/pl

3. National Gallery w Londynie prezentuje kolekcję malarstwa zachodnioeuropejskiego od XIII do początków XX wieku. Obecnie Galeria udostępnia swoje bogate zbiory online. Można obejrzeć wszystkie obrazy, z towarzyszącymi im opisami i biografiami artystów, wysłuchać kuratorów, opowiadających o poszczególnych obrazach i ich twórcach.

www.nationalgallery.org.uk/paintings/search-the-collection

4. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie udostępniło w ramach akcji „Kopernik w domu” wirtualne spacery przygotowane i prowadzone przez pracowników tej instytucji. Przykładowe tematy „spacerów” to: Kopernik od kuchni, Laboratorium chemiczne, Park przy Koperniku i wiele innych, równie ciekawych.

http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/kopernik-wirtualnie/

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress