Wydział Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu od kuchni

17 kwietnia 2018 roku od wczesnego rana (bo 9.00 to taka właśnie pora) stawiliśmy się przed budynkiem Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu, by zwiedzić nasze (być może, kto wie?) przyszłe miejsce studiów.

„Dzień Otwarty” zapowiadał się ciekawie: oferowano nam możliwość zapoznania się ze sposobem prowadzenia zajęć, wykonywanie doświadczeń pod okiem czujnych nauczycieli akademickich, spotkanie ze studentami Samorządu Studenckiego i Kół Naukowych…

Oczywiście nas interesowały najbardziej zajęcia laboratoryjne. Warsztaty obejmowały szereg interesujących zagadnień, np. „Co w genach piszczy?”, „Maści i kremy – kosmetyki czy leki?”, „Co kryje kropla krwi?”, „Co w nas drzemie? – analiza składu ciała” oraz „Spektrometr nie wróżka – prawdę Ci powie”. Tematy niektórych zajęć brzmiały wyjątkowo tajemniczo, jak np. propozycja Katedry Biochemii – „Biochemiczny escape room”, inne były zaskakujące: „Połknij bakcyla!” (Katedra Mikrobiologii i Wirusologii).

Wisienką na torcie (bio)chemicznej uczty były zajęcia w Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej!

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy: farmacja od kuchni jest baaardzo intrygująca!

Uczniowie klasy 2BCH2