Wykład na WPiA

29 września uczniowie trzech grup politologicznych odwiedzili Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aby uczestniczyć w wykładzie inauguracyjnym rozpoczynającym  c y k l  spotkań z pracownikami naukowo- dydaktycznymi tego Wydziału. Wykład poprowadził prof. dr hab. Jacek Górecki z Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, który swoim patronatem objął współpracę pomiędzy Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego a Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 15.

Pierwsze spotkanie z zainteresowanymi prawem uczniami naszej szkoły, zostało podzielone na cztery części. W pierwszej z nich dowiedzieliśmy się o tym, jak funkcjonuje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, o warunkach rekrutacji na studia I i II stopnia, oferowanych kierunkach, a także możliwościach, jakie niesie ze sobą wybór tej właśnie uczelni. W drugiej części wykładu poznaliśmy zasady działania Studenckiej Poradni Prawnej.To świetny pomysł na wczesną praktykę prawniczą, budowanie swobody i obycia w kontakcie z klientami.

W części trzeciej spotkania odbyła się trzydziestominutowa przerwa, w której dostaliśmy immunitet na swobodne zwiedzanie najskrytszych zakątków gmachu uczelni. Udaliśmy się do biblioteki, sal konferencyjnych . W ostatniej zaś części spotkania wzięliśmy udział w wykładzie akademickim, w którym prof. dr hab. Jacek Górecki opowiedział nam o swojej specjalizacji, jaką jest prawo cywilne.

Cykl wykładów akademickich na Wydziale Prawa i Administracji UŚ jest dla nas uczniów znakomitą formą rozwijania zainteresowań . Kontakt z pracownikami naukowo-dydaktycznymi, swoista próbka nauki jak na studiach wyższych i prezentacja prawa w wymiarze praktycznym to niezwykle ciekawe doświadczenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wykład.

 

Warto zobaczyć również galerię z naszej wizyty.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress