Wykład profesora Jacka Góreckiego

NewsyMożliwość komentowania Wykład profesora Jacka Góreckiego została wyłączona

W dniu 05.02.2016 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole prof. dr. hab. Jacka Góreckiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Tematem przewodnim wykładu było pytanie ,,Co powinien wiedzieć rozsądnie kupujący?”.

Jego pierwsza część dotyczyła rękojmi za wadę fizyczną, której specyfika została nam w sposób jasny i przystępny przedstawiona przez prelegenta. Szczególny nacisk położył on na odróżnienie rękojmi od gwarancji, gdyż są to pojęcia nagminnie mylone przez większość kupujących. Profesor przedstawił także cztery sposoby, przy pomocy których konsument może dochodzić swoich praw w przypadku zauważenia wad w produkcie.

Następną część wykładu stanowiły prawa konsumentów korzystających ze sklepów internetowych. Mogliśmy się dowiedzieć, jak można odstąpić od umowy zawartej przez Internet oraz w jakich sytuacjach nie obowiązuje 14-dniowy okres odstąpienia od niej. W końcowej części spotkania mogliśmy zadać kilka pytań, które dotyczyły m.in. umów zawieranych przez telefon. W tym kontekście uczestników spotkania interesowało, czy można odsłuchać nagraną rozmowę w celu weryfikacji warunków zawarcia takiej umowy.

Wykład prof. dr. hab. J. Góreckiego przyczynił się do poszerzenia naszej wiedzy o prawach konsumenckich, których znajomość pozwala na uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji w codziennym życiu.

 

Jakub Antosiewicz, kl. 2MP

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress