Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach poprowadzi warsztaty medialne

Dzięki objęciu naszej szkoły patronatem przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, uczniowie klasy 1 HUM wezmą udział w warsztatach medialnych, które 24 lutego, 24 marca, 20 kwietnia i 22 maja poprowadzi dr Katarzyna Walotek-Ściańska. Pani doktor pracuje jako adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów; jest członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz International Federation of Journalists; członkinią European Academy of Management, Marketing and Media w Bratysławie; członkinią Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, członkinią Rady Naukowej Oficyny Wydawniczej Verbum w Pradze, członkinią Kapituły Zagłębiowskiej Nagrody Humanitas.
Pełni funkcję redaktor naczelnej „Magazynu Kultury Most”; współredaktora serii „Kultura-Literatura-Komunikacja” w Pradze, redaktora tematycznego (w zakresie języka mediów) „Rocznika Prasoznawczego”, współpracownika miesięcznika „Śląsk”.

Katarzyna Walotek-Ściańska jest autorką kilku monografii naukowych: „Teatry publiczne w województwie śląskim a social media”, „Homo poeticus”; „W świecie reklamy i reklamożerców”, „New media in the social spaces. Strategies of influence”, „Identity and Image in media communication”, współredaktorem książek: „Komunikowanie się ludzi młodych we współczesnym świecie”, „Homo irretitus? – W sieci serwisów społecznościowych, reklamy i marketingu”, autorką kilkudziesięciu artykułów oraz recenzentką podręczników do języka polskiego. Była członkinią wielu Komitetów Naukowych i Komitetów Organizacyjnych konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2009 prowadzi konsultacje i doradztwo w zakresie reklamy, współpracy z mediami oraz budowania relacji publicznych dla instytucji kultury.

Więcej informacji na stronie: www.walotek-scianska.pl