Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu „Genetycznie Zakręceni”

Znamy już wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu „Genetycznie Zakręceni” organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

W kategorii szkół podstawowych genetyczny test najlepiej rozwiązała Nina Sośniak (SP nr 45 w Sosnowcu), a wśród uczniów trzecich klas gimnazjów – Olga Madeksza, uczennica naszej szkoły. Warto podkreślić, że Nina Sośniak wygrała również ubiegłoroczny konkurs genetyczny.

II miejsce wśród uczniów szkół podstawowych przypadło w udziale Mateuszowi Myszorowi (SP nr 13 w Mysłowicach).

Organizatorzy przyznali równorzędne cztery miejsca III: Bartłomiejowi Baranowi (SP nr 23 Sosnowiec), Karolinie Zapałowicz (SP nr 6 w Sosnowcu), Witoldowi Suszkowi (Zespół Szkół Katolickich im. Św. Jana Bosko w Sosnowcu) oraz Mai Gajdzik (SP nr 13 w Mysłowicach).

Wśród gimnazjalistów II miejsce zajął Oliwier Maj z naszego gimnazjum.

III miejsca zajęli Wojciech Złotkowski (Gimnazjum nr 13 w Mysłowicach), Maja Rydlewska oraz Natalia Bińkowska z naszego gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu „Genetycznie Zakręceni” udział wzięło 88 uczniów, z czego 39 uczniów III klas gimnazjów i 49 uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni przez organizatora.