WYSTAWA PRAC NIESAMOWITYCH

NewsyMożliwość komentowania WYSTAWA PRAC NIESAMOWITYCH została wyłączona

Dzień Czwarty Fantastycznego Tygodnia Humanistycznego w STASZICU upłynął pod wrażeniem niesamowitych obrazów w galerii „NA DYWANIKU”. Wernisaż „Wystawy Prac Niesamowitych” z udziałem pana dyrektora Grzegorza Walotka i pani dyrektor Bożeny Kamińskiej – Mrozek odbył się w czwartek na pierwszej długiej przerwie. Słowo wprowadzenia wygłosiła pani profesor Barbara Strączek, koordynatorka Fantastycznego Tygodnia Humanistycznego.

Promocja staszicowskich talentów odbywa się w naszej szkole nie od dziś, ale powoli tradycją staje się wspólne prezentowanie prac uczniów i nauczycieli. Tak było i tym razem. Dwanaścioro licealistów oraz pani prof. Bożena Wojciechowska-Karbownik (występująca w podwójnej roli: autorki i organizatorki wystawy) zaprezentowało swoje dzieła. Mimo że tematyka wystawy nie była ściśle określona, i artyści sami dokonywali oceny, które ze swoich obrazów chcą zaprezentować, to udało się znaleźć wspólny mianownik i stworzyć dość sugestywną wizję… świata po apokalipsie. Dziwne stwory, wiele albo nic nie znaczące systemy znaków, zmutowane zwierzęta, budowle kamuflujące resztki normalnego ludzkiego życia, wojownicy posługujący się nieznaną bronią i psycholalki, które z siłą i wyrazistością spoglądały na zwiedzających wystawę, to artystyczna wizja NOWEGO zaprezentowana przez: Zofię Bernacką i Martynę Borak z klasy 1BCH, Annę Dziedzic, Piotra Koźmińskiego, Jakuba Noszczyka z klasy 1BP2, Maję Szenkowską z klasy 1Mat1, Julię Roch z klasy 2Mat1, Julię Dryps z klasy 2BCH1, Aleksandrę Michalik i Weronikę Szymańską z klasy 2Mat2, Adriannę Odrzywołek z klasy 3BCH, Annę Ławecką z klasy 3Mat1. Postapokaliptyczną wymowę dzieł uzupełniały fragmenty tekstu – myśli przewodniej – przygotowane przez organizatorkę wystawy panią prof. Annę Żelechowską, a także wyjątkowa scenografia wykonana przez sporą grupę wolontariuszy pod wodzą Martyny Borak.

Dziękujemy artystom, organizatorom oraz wszystkim odwiedzającym wystawę w galerii „NA DYWANIKU”. Mamy nadzieję, że warto było chociaż przez chwilę zatrzymać się i zmierzyć z NOWYM…

Zapraszamy do przejrzenia fotogalerii przygotowanej przez Jakuba Lasotę z klasy 3 gm A

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress