Wywiad z Panem Mateuszem Rykałą – pierwszym zastępcą Prezydenta Sosnowca

Rozmowa kulturalna na Alei Zwycięstwa. Wywiad z Panem Mateuszem Rykałą – pierwszym zastępcą Prezydenta Sosnowca. WYWIAD STASZICA – ROZMOWĘ DRUGĄ prowadził Piotr Sidorowicz, uczeń klasy maturalnej.

Publikujemy wywiady z interesującymi ludźmi, którzy byli związani z naszym Liceum (np. jako uczniowie), a których życiowe kariery (profesjonalne, naukowe, artystyczne, społeczne, polityczne, sportowe etc.) mogą być inspiracją dla dzisiejszych licealistów i gimnazjalistów Staszica.

Wywiadowcy biorą pod lupę fenomen interlokutora i łamią kod Staszica: pytają, słuchają, notują, autoryzują interview.

Tak się składa, że wywiadowca II – Piotr Sidorowicz jest moim uczniem z klasy maturalnej, a indagowany Pan Mateusz Rykała – to także mój uczeń i wychowanek z klasy humanistycznej, maturzysta z przełomu tysiącleci.

Tradycja to przekaz – cieszy mnie więc, że to spotkanie i taka rozmowa zaistniały…
Dziękujemy Panu Prezydentowi, że zechciał znaleźć czas i odpowiedzieć na pytania – jak staszicak staszicakowi!

Postscriptum 1: pasje filmowe Pana Prezydenta z czasów licealnych, o których mówi w wywiadzie, zrealizowały się w olimpijskich zmaganiach młodych filmoznawców z całego kraju, co potwierdzam, sięgając do archiwów, w których mam kopię Dyplomu dla Joanny Bartmańskiej i Mateusza Rykały – finalistów X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, Gdańsk 15 – 19 kwietnia 1998…

Postscriptum 2: przypominam, że pierwszy WYWIAD STASZICA: „KAWA O 22:00 – CZYLI ROZMOWA SYNA Z OJCEM”, opublikowany w październiku 2015, powstał dzięki Witkowi Wydmańskiemu z klasy maturalnej, a rozmówcą był prof. nadzw. dr hab. nauk medycznych JERZY WYDMAŃSKI.

Z przyjemnością zapraszam do lektury WYWIADU STASZICABarbara Strączek

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress