XII STASZICOWSKIE SPOTKANIA Z NAUKĄ ZA NAMI

4.11.19 w ramach Staszicowskich Spotkań z Nauką odwiedzili nas uczniowie klas 7 i 8 ze szkoły podstawowej. Na lekcji matematyki w klasie I d matematycznej – dwujęzycznej, której tematem było powtórzenie wiadomości o potęgach, pierwiastkach i logarytmach „Exponents, radicals and logarithms–revision” zaproszeni uczniowie pracowali podczas zajęć w mieszanych parach. Lekcja prowadzona była w języku angielskim, metodą CLIL. Zaangażowanie uczniów podczas pracy grupowej nad zagadnieniami w języku angielskim pokazało, jak bardzo potwierdza się powiedzenie Alberta Einsteina: „ Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić – to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz” . W trakcie 45 minut lekcji uczniowie bardzo szybko nawiązali współpracę. Dzielenie się wiedzą owocowało bezstresowym i swobodnym przedstawianiem rozwiązań przez gości.

Na kolejnych zajęciach – z informatyki rozszerzonej młodzież miała okazję zapoznać się z podstawami tworzenia stron WWW, a szczególnie z jedną z technik tworzenia menu na stronę internetową, taki też był temat zajęć ”Responsive web design” . Uczniowie podczas zajęć sami zbudowali menu poziome z efektem płynnego przejścia, co wzbudziło ich zainteresowanie i dało satysfakcję.

Ostatnia lekcja prowadzona była przez samego dyrektora liceum Grzegorza Walotka, a temat brzmiał: „Jak liczyć sprytnie?”. Dyrektor szkoły rozwiązywał zadania nietypowe, o podwyższonym stopniu trudności. Pokazał, w jaki sposób, nie używając kalkulatora, można radzić sobie z dużymi liczbami. Okazało się, że wystarczy sprytnie wykorzystać wiedzę z podstawy programowej szkoły podstawowej i sukces w liczeniu gwarantowany 🙂

Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania z nauką w Staszicu.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.