XVII Dzień Papieski – „Idźmy naprzód z nadzieją”

UncategorizedMożliwość komentowania XVII Dzień Papieski – „Idźmy naprzód z nadzieją” została wyłączona

I poszli nasi wolontariusze – ochoczo i aktywnie, włączając się w upamiętnienie Osoby i działalności Papieża – Polaka. W konkursie na plakat o papieżu wzięło udział ponad 20 chętnych. Prace oceniła swoim fachowym okiem prof. Marzena Dolniak i można je obejrzeć w Galerii przy bibliotece. Powstały także plakaty wykonane wspólnie z uczniami z ZSS nr 4.

Oglądając prezentację o Janie Pawle II, przygotowaną przez Olę Lesiak z 1BCH, mogliśmy przypomnieć sobie przesłanie papieża do młodych i zastanowić się nad jego znaczeniem:
„Każdy z Was młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, który musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić …”

Oprócz uczty duchowej mieliśmy również coś dla ciała – prawdziwy festiwal ciast, w którym królowały kremówki! Ci, którzy spróbowali pyszności, a była to zdecydowana większość naszej społeczności, pomogli w ten sposób zrealizować założenia programu „Pola nadziei”, którego celem jest pomoc, także ta materialna, osobom terminalnie chorym z sosnowieckiego hospicjum.
Podziękowania dla naszego samorządu i naszych wolontariuszy za przygotowanie tego wydarzenia w naszej szkole –
Anna Matusewicz
Agata Kaczyńska