XX Konkurs Wiedzy Technicznej

NewsyMożliwość komentowania XX Konkurs Wiedzy Technicznej została wyłączona

Tradycją stało się już uczestnictwo naszych uczniów w Konkursie Wiedzy Technicznej organizowanym przez Uniwersytet Śląski. Uczestnicy, którzy w nim startują, muszą zmierzyć się z zadaniami z informatyki, fizyki i matematyki, które powiązane są z praktyczną wiedzą techniczną.

Na przestrzeni wielu lat (choć może zabrzmi to trochę zuchwale) uczniowie Staszica przyzwyczaili nas do regularnych laurów zdobywanych w tym konkursie.

W tym roku możemy powiedzieć to bez cienia skrępowania, ponieważ w tegorocznej, jubileuszowej edycji „Staszic” został uhonorowany pucharem za najwyższe osiągnięcia w całej historii konkursu, zostawiając konkurencję daleko w tyle. To ogromne wyróżnienie przyjął na swoje ręce pan dyrektor Grzegorz Walotek. Specjalne podziękowania otrzymały także pani profesor Anna Borgieł-Wodzicka i pani profesor Ewa Chałupska za promowanie konkursu i przygotowywanie wielu pokoleń uczniów do udziału w Konkursie Wiedzy Technicznej.

W ramach tegorocznej gali wręczenia nagród tytułem laureata zostali uhonorowani także nasi uczniowie z klasy 3Mat2Tomasz Makowski i Piotr Sidorowicz. Obaj otrzymali indeksy, umożliwiające im wstęp na większość wydziałów Uniwersytetu Śląskiego z pominięciem procesu rekrutacyjnego. Nie była to jednak jedyna korzyść jaką nasi uczniowie wyciągnęli z udziału w tegorocznej edycji. Wśród nagród znalazło się też sporo cennych upominków sponsorowanych nie tylko przez prezydentów Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina, lecz także przez wiele prywatnych przedsiębiorstw.

Gratulujemy więc sukcesu naszym uczniom – obecnym jak i również byłym, i czekamy na więcej w przyszłym roku!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z konkursu.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress