Z wizytą w Sosnowieckim Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła

NewsyMożliwość komentowania Z wizytą w Sosnowieckim Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła została wyłączona

Chociaż Święta Bożego Narodzenia za nami, miło było raz jeszcze wspólnie pokolędować… Gdzie i kiedy? Dnia 28 stycznia, w Hospicyjnym Zagłębiowskim Centrum Wsparcia im. św. Tomasza Apostoła.

Występ przed tak szczególną publicznością okazał się dużym przeżyciem dla naszych młodych artystów-wolontariuszy. Jednak serdeczny uśmiech i pełna aprobata ze strony widowni odsunęły na bok lęk i niepewność… Bo większość była tam po raz pierwszy.

„Piękni, młodzi, wrażliwi, zdolni”… oklaskom i ciepłym słowom uznania nie było końca, zaś kolędy w języku polskim i po łacinie, w wykonaniu naszej grupy muzycznej i chóru zarazem, pod kierownictwem Zuzi Haberki, pobrzmiewały kilkakrotnie.

Utwór „Ave Verrum” zaśpiewany przez Emilkę Głowę i Olę Korzec oraz „Adeste Fideles”, będący owocem pracy całego chóru, dostarczyły widowni bogactwa duchowych i estetycznych przeżyć.
Pani Prezes Hospicjum, Małgorzata Czapla, notabene absolwentka naszej szkoły, dziękując za przybycie, również wyraziła podziw dla profesjonalnego występu Staszicaków!
W jaki sposób odpowiedzieć na tak motywujące słowa uznania?

Cała 15-osobowa grupa naszych wolontariuszy wyraziła chęć systematycznego kontynuowania koncertowych spotkań z podopiecznymi Hospicjum…

Gratulujemy wspaniałej postawy i talentu!!!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress