ZAGŁĘBIE NAJLEPSZE NA ŚLĄSKU

NewsyMożliwość komentowania ZAGŁĘBIE NAJLEPSZE NA ŚLĄSKU została wyłączona

Od jedenastu lat Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego organizuje Śląski Turniej Debat Oksfordzkich. W tym roku po raz pierwszy braliśmy w nim udział. I po raz pierwszy w historii najlepszą drużyną turnieju został zespół reprezentujący szkołę z Zagłębia.

W grupie eliminacyjnej Oliwia Wiązek, Jakub Bąchor, Jakub Konina i Krzysztof Szuliński pokonali kolejno: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Grodeckiego w Cieszynie, Technikum nr 2 w Tychach i Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

W ćwierćfinale wyższość naszego zespołu musieli uznać uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. W półfinale przyszedł czas na Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, które musiało się zadowolić walką o trzecie miejsce.

Debata finałowa odbywała się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, a naszym przeciwnikiem był Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Los sprawił, że Staszicacy musieli bronić tezy: Na Brazylię powinny zostać nałożone sankcje za niedostateczną ochronę Amazonii przed niszczeniem. I tym razem zwycięstwo naszej drużyny nie ulegało wątpliwości. Tym samym, w imponującym stylu, zawsze jednogłośną decyzją sędziów, wygraliśmy wszystkie debaty i cały turniej debat oksfordzkich.

Na dodatek Najlepszym Mówcą całego turnieju został Jakub Konina, który w naszej drużynie odpowiadał za odpieranie argumentów formułowanych przez przeciwników. Jak widać, robił to perfekcyjnie.

W nagrodę za zwycięstwo nasza drużyna na zaproszenie europosła Jana Olbrychta pojedzie do Parlamentu Europejskiego. Warto debatować.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress