Zakończenie XV edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego

11 maja w sali posiedzeń Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się gala finałowa XV edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego, w czasie której wykład „O działaniach algebraicznych” wygłosił dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, dyrektor Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zaproszeni goście, uważni słuchacze – wśród nich grupa uczniów naszego liceum – mogli dowiedzieć się:
– dlaczego interesujących ciał warto szukać w pierścieniach,
– dlaczego instytutu badawczego nie powinno się budować w pobliżu linii tramwajowej,
– jak tworzyć coś z niczego, czyli do czego służy zbiór jednoelementowy, którego jedyny element jest zbiorem pustym,
– dlaczego 2 + 2 = 4,
– i dlaczego nie zawsze jest to prawda.

Miłośników Królowej Nauk zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu, a wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!